Każdy, kto robił kiedyś tradycyjne naleśniki oczywiście wie, że jednym z głównych składników jest mąka. Co zrobić w przypadku, kiedy w domu żadnej nie masz? Ewentualnie w przypadku, że przeszkadza Ci gluten? Nie musisz się żegnać z ulubionym posiłkiem. Wystarczy delikatna modyfikacja i zobaczysz, że wynik będzie doskonały. Razem zerkniemy na pysznotę, którą są naleśniki bez mąki. Ten, kto myśli, że to niemożliwe, nie ma racji. Oto dowód.
Jakie są główne składniki na ciasto?
Tradycyjny naleśnik złożony jest z jajek, mleka oraz mąki. Jednak my zdecydowaliśmy się, że zrobimy naleśniki bez mąki. Jak to zrobić? To proste. Będziesz potrzebować tylko:
- 500 ml mleka
- 6 jajek
- 5 łyżek skrobia
- trochę soli
Co potrzebujesz do środka naleśników?
Większość osób smaruje naleśniki dżemem albo korzysta z różnych kremów orzeszkowych, kakao i tym podobnie. My jednak skupimy się na stosunkowo nietypowe nadzienie, które zaskoczy Cię niesamowitym smakiem. Co będziesz potrzebować?
- 300 g twarogu
- 150 g kwaśnej śmietany
- cukier
Zaczynamy od ciasta
Co w przepisie stoi na pierwszym miejscu? Tak jak zazwyczaj, to ciasto. Najpierw włożymy do miski jajka, które należy porządnie ubić. Do nich dodamy trochę soli i stopniowo dosypujemy skrobie. Staraj się mieszać dokładnie, żeby ciasto było gęste i nie tworzyły się kawałki. O ile konzystencja wymaga tego, można jeszcze dodać odrobinę skrobia.
Nadzienie to też nic trudnego
Widać już po składnikach potrzebnych na nadzienie, że przygotowanie jest szybkie i proste. Wystarczy zmieszać twaróg ze śmietaną i poźniej dosypać cukier według smaku. Również w tym przypadku należy myśleć o tym, żeby w nadzieniu nie tworzyły się kawałki i idealnie jest, kiedy osiągniemy przyjemnie delikatną konzystencję. Kiedy mamy nadzienie gotowe, możemy przejść do przygotowania samych naleśników.
Jak przygotować naleśniki bez mąki? Tak samo jak te zwykłe
Przygotowania danej pysznoty mają taki sam przebieg jak znane klasyki. Wystarczy patelnia, do której damy trochę oliwy, którą należy rozgrzać. Następnie za pomocą chochli nalejemy ciasto. Naleśnik smażymy z jednej i potem z drugiej strony. Kiedy jest ładnie opieczony, damy go na talerz, posmarujemy nadzieniem i zawinięmy. Ten sam postęp powtarzamy z wszystkimi. W chwili, kiedy wypróbujesz, zakochasz się!