Zagrała w komedii Dzikiego Zachodu Calamity Jane z 1953 r. Reżyser Alfred Hitchcock, który uwielbiał blondynki, pokazał ją w swoim filmie Człowiek, który wiedział, że za dużo (1956). Cztery lata później zagrała w porywającym thrillerze Midnight Lace (1960) będąca ofiarą własnego męża. Popularność Doris Day wynika jednak głównie z udanych hollywoodzkich komedii The Pajama Game (1957), Pillow Talk (1959), Please Don’t Eat the Daisies (1960) i innych. Chociaż miała prawie 40 lat, w komedii That Touch of Mink (1962) była w stanie w dowcipny sposób oprzeć się próbie flirtu Cary’ego Granta, by następnie zdobyć reputację hollywoodzkiej żelaznej panny. Przyczyniła się do tego, odnosząc się do scen seksualnych: „że są po prostu chore”.
Mówi się, że Day miała romans ze swoim kolegą, a później prezydentem USA Ronaldem Reaganem. Wyszła za mąż cztery razy, raz została wdową, a pozostałe trzy małżeństwa zakończyły się rozwodem. W 1968 roku, po śmierci trzeciego męża, który był również jej menadżerem, Doris Day dowiedziała się, że zmarnował cały jej milionowy majątek. Ale niezłomna blondynka odzyskała utracone pieniądze dzięki nowym projektom telewizyjnym. Jej organizacja zajmująca się dobrostanem zwierząt, Doris Day Animal League, walczyła z eksperymentami na zwierzętach i niekontrolowaną hodowlą zwierząt domowych.
W 2004 r. Doris Day otrzymała od prezydenta Medal Wolności. W 1989 roku była także uhonorowana nagrodą Cecila B. DeMilla za całokształt twórczości filmowej, którą przyznaje się podczas ceremonii Złotych Globów.
Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie