Ludzkie ciało jest poprzeplatane różnymi zakończeniami nerwowymi. Jeśli mielibyśmy spojrzeć na najbardziej znane nerwy, trzeba powiedzieć, że jeden znajduje się w okolicy kręgosłupa. Właśnie tam zaczyna się nerw lędźwiowy a następnie przechodzi w dół przez pośladki aż do stóp. Ze względu na jego położenie, ale też ze względu na jego długość, nie ma nic niezwykłego kiedy dojdzie do jego ucisku. To powoduje silne bóle, które trudno wytrzymać.
Mówi się o zablokowanie nerwu kulszowego
Nie chodzi o nic wyjątkowego, o tym świadczy i fakt, że pojęcie zablokowania nerwu jest dobrze znane wśród społeczeństwa. Zablokowanie określane jest również jako uszczypnięcie nerwu kulszowego. Z tym stanem wiąże się ogromny ból. Oprócz klasycznych medykamentów służące do tłumienia bólu, jest zrozumiałe, że ludzie szukają specjalisty, który powinien zapewnić im ulgę.
Wpływ mogą mieć również mięśnie
Co jest głównym powodem uszkodzenia nerwu kulszowego? To połączenie wieku i stylu życia. Problemy zaczynają się pojawiać już około 30 roku życia. Kiedy dokładnie to będzie, zależy głównie od tego, jak aktywnie człowiek żyje. Chcemy powiedzieć, że powodem tych problemów jest między innymi również to, czy dana osoba ma sztywne lub skrócone mięśnie. Taka sytuacja nastaje wtedy, kiedy mięśnie nie są aktywne.
Jak wygląda tradycyjne leczenie
Jeśli zablokowanie nerwu kulszowego pojawi się i u was, i w związku z tym zdecydujecie się odwiedzić lekarza, należy zauważyć, że najpierw łagodzi ból, a następnie sugeruje optymalny przebieg leczenia. Leczenie zawiera kombinację leków i specjalnych ćwiczeń i rehabilitacji, która miałaby pomóc rozciągnąć wasze mięśnie. Jednak nie jest to jedyny sposób, istnieją kolejne 2 ciekawe sposoby, na które spojrzymy razem.
Ćwiczenie pierwsze
Idziemy prosto do pierwszego ćwiczenia. Wskazane jest wykonywanie go zarówno w przypadku uszkodzenia nerwu kulszowego, jak i profilaktyce i wzmocnieniu mięśni. Podstawą jest właściwa pozycja, które polega na tym, że leżymy na plecach na macie do ćwiczeń. Później zegniemy jedną nogę takim sposobem aby kolano wskazywało ramię.
W tym czasie rozpoczyna się ćwiczenie, ponieważ opiera się na tym, iż przyłożymy kolano do ramienia za pomocą rąk. Po osiągnięciu maksymalnego punktu, musimy wytrwać conajmniej 30 sekund. Później poluzujemy i wrócimy do pierwotnej pozycji. To samo powtarzamy również z drugą nogą.
Ćwiczenie drugi
Obiecaliśmy wam dwa ćwiczenia a więc spójrzmy na drugie. Tutaj również dochodzi do przeciągnięcia i przećwiczenia mięśni. Tak samo, jak w poprzednim ćwiczeniu, będziemy leżeć na plecach na twardej powierzchni. Potem musicie skurczyć nogi i położyć jedną przez drugą, tak samo jak robicie to siedząc na krześle. Ręce połóżcie na udach.
Jak przebiega ćwiczenie ?
Jest podobnie, jak u poprzedniego ćwiczenia. Tutaj również próbujecie się jak najbardziej przyciągnąć, tylko do klatki piersiowej. Miednica jednak musi zostać na ziemi. W tej pozycji spróbujcie wytrzymać conajmniej 30 sekund. Później rozluźnicie ciało i wymienicie nogi i kontynuujecie ćwiczenie.
Jak często ?
Ważne pytania, z prostą odpowiedzią. Jeśli macie zablokowany nerw kulszowy idealnie jest wykonywać oba ćwiczenia trzy razy dziennie. Póki chodzi tylko o profilaktykę, zalecamy ćwiczyć raz dziennie. Szczególnie ważne jest powtarzanie, proponujemy serie 3 razy po 30 sekund. Tylko tak będzie mieć ćwiczenie sens.