Wiecie, że każde plastikowe okno ma dwa moduły? Jeśli ich przerzucisz zaoszczędzisz dziesiątki złotych za ogrzewanie!

Przeciąg – problem, z którym boryka się prawie każdy mieszkaniec domu lub mieszkania. Najczęściej przychodzi wraz z nadejściem zimnej pogody, tak jak teraz w naszym kraju. Bardzo ważne jest utrzymanie temperatury w naszym domu, która nie powinna spaść poniżej 18 stopni Celsjusza.

Nasi rodzice kiedyś podkładali pod okna w domu robioną izolację, by zabronili parowaniu ciepła. Gdy pojawiły się plastikowe okna, problem wycieku ciepła został nagle rozwiązany. Jeśli masz plastikowe okna w swoim mieszkaniu lub domu, są dwie rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Są to rzeczy, których pracownik z pewnością nie powiedział CI podczas montażu.

Co mielibyście wiedzieć?

Kiedy do Waszego domu dotrze pracownik, by zamontował Wam okna, jest to dosyć szybki proces. Niektóre informacje jednak w jakiś sposób zapominają nam przekazać, a później mogą pojawić się komplikacje, za które możesz właściwie sam, ponieważ nie przeczytałeś instrukcji obsługi.

Pierwszym bardzo ważnym punktem jest to, że wszystkie ruchome okna wymagają regularnego smarowania. Oznacza to, że są one powlekane smarem lub inną substancją przynajmniej raz w roku. Silikonowe spraye są w tym przypadku całkowicie zbędne, ponieważ działają tylko przez krótki czas i stopniowo zmywają cały smar.

Ważnym punktem jest moduł. Tak, jak zmieniają się pory roku, to na oknach można zmieniać dwa moduły. Letni i zimowy. Zmiana trybu poprawnie ustawia działanie okien plastikowych w każdym sezonie.

Jak poprawić szczelność okien?

Najpierw musimy usunąć starą uszczelkę i oczyścić okna z resztek kleju. Gdy okna są suche, możemy rozpocząć klejenie nowej uszczelki. Powinniśmy zacząć trzymać się w górnej części okna. Ważne jest, aby sprawdzić, czy uszczelka jest mocno przyklejona.


Agnieszka Kozlowska jest renomowaną redaktorką i specjalistką w dziedzinie marketingu cyfrowego oraz prezentacji online. Z jej ... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji